از ما بپرسید

  سوالات متداول

  آیا شما نیز سوالی دارید؟

  _

  لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا به سؤال خود پاسخ دهید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

  سوالات متداول

  درباره ما مجموعه تاجکوه ؟

  مجموعه تاجکوه زنبورستانی، مشهور در خراسان جنوبی شهر بیرجند می باشد، که بیش از 37 سال از تاسیس آن میگذرد، و در واقع یک مجموعه زنبورستان خانوادگی واقع در منطقه خراسان جنوبی است، تاجکوه نام کوهی است در روستای نوفرست که اهالی به آن در لهجه محلی تجکوه میگویند. تعداد کلنی مجموعه زنبورستان بسته به دوره زمانی زنبورداری از 200 تا 900 متغییر بوده است، موسس مجموعه تاجکوه استاد علیرضا یوسفی فر، زنبوردار نمونه کشوری می باشد.

  انواع عسل تاجکوه ؟

  عسل های عرضه شونده در مجموعه تاجکوه متفاوت است، عسل های خاص خراسان جنوبی مثل عناب، زرشک و عسل های مناطق دیگر مثل سدر (کنار)، در این مجموعه عرضه می شوند، عسل های عرضه شونده در مجموعه تاجکوه: عناب، زرشک، زعفرانی، سدر، اسطخدوس، کلپوره، آویشن، چند گیاه، مرکبات، گون و… می باشند.

  روش های تشخیص عسل تقلبی از اصلی ؟

  روش اصلی تشخیص عسل اصلی از تقلبی، آزمایش و آنالیز آزمایشگاهی عسل می باشد، متاسفانه در کنار عسل اصلی موجود در بازار عسل کارگاهی هم وجود دارد که به آن مربا می گویند، که اصلا توسط زنبور تهیه نمی شود. عسل تاجکوه عسل زنبورستان است، مرغوبیت عسل زنبورستان، بر اساس برگه آنالیز آزمایشگاه و پارامترهای آزمایشگاهی مانند، رطوبت، پرولین، ساکاروز، HMF  و …. می باشد.

  نحوه خرید از وب سایت ما ؟

  شما می توانید بر اساس سفارش از وب سایت و پرداخت از طریق درگاه هزینه را پرداخت، و درب منزل به صورت بسته بندی سفارش خود را دریافت کنید.

  علت تفاوت قیمت عسل ها در چیست؟

  اینگونه می توان توضیح داد که :

  عسل ها معمولا بخاطر کیفیت و کمیت طبقه بندی و قیمت گذاری می شوند.

  عواملی چون  رطوبت، پرولین، ساکاروز، HMF  و … در کیفیت عسل تاثیر گذار است.

  همچنین عواملی چون میزان برداشت سالیانه،وجود شهد عسل در آن فصل ، میزان شهد هر گل وگیاه و … در کمیت عسل متاثر است.

  عسل عناب و زرشک بخاطر کیفیت بالا و ساکارز زیر ۱ درصد و کمیابی شهد این گیاه ،مرغوب ترین و درمانی ترین عسل در بین محصولات مجموعه ما می باشد